Historie 10. ročník

6. - 21. července 1957

Ceny

Velká cena
Pod rouškou noci / Jagte raho
Režie: Šombhu Mitra, Amit Maitra
Indie

Hlavní ceny
Pan profesor Hanibal / Hannibál tanár úr
Režie: Zoltán Fábri
Maďarsko

Výška / Vysota
Režie: Alexandr Zarchi
Sovětský svaz

Lissy / Lissy
Režie: Konrad Wolf
NDR

Zvláštní cena poroty
Novoroční oběť / Žu fu
Režie: Sang Chu
Čína

Cena za režii
Andrzej Munk
ve filmu Člověk na kolejích / Człowiek na torze
Polsko

Vladimir Pogačić
ve filmu Velcí a malí / Veliki i mali
Jugoslávie

Cena za herecké výkony
Cvetana Arnandova
ve filmu Před tváří světa / Urok na istorijata
Režie: Lev Arnštam
Bulharsko

kolektiv herců (zvláště pak Yves Montand, Simone Signoret a Mylène Demongeot)
ve filmu Čarodějky ze Salemu / Les sorcières de Salem
Režie: Raymond Rouleau
Francie

Cena za scénář
Tošio Jasumi
ve filmu Muž ďábel / The Man Called Demon
Režie: Eisuke Takizawa
Japonsko

Cena mladých tvůrců
Žena, o které se mluví / La donna del giorno
Režie: Francesco Maselli
Itálie

Zvláštní čestné uznání
Mladá hra / Ung leg
Režie: Johannes Allen
Dánsko

V zemi sopek a gejzírů / V kraju vulkanov i gejzerov
Režie: Nikolaj Tichonov
Sovětský svaz

Horst Buchholz
za roli ve filmu Přiznání hochštaplera Felixe Krulla / Bekenntnisse des Hochstaplers Felix Krull
Režie: Kurt Hoffmann
SRN

Čestná uznání
Co nám překáží
Režie: Ravža Doržpalam
Mongolsko

Boj proti suchu
Režie: Chông Han
Vietnamská demokratická republika

Cena za dokumentární film
Noc a mlha / Nuit et brouillard
Režie: Alain Resnais
Francie

Veřejná čestná adresa
Svět tanečnice / A Dancer‘s World
Režie: Peter Glushanek
USA

Zvláštní čestný diplom
kolektiv pracovníků Dokumentárního filmu Praha za festivalový obdeník Momenty filmového festivalu

Cena Československé filmové kritiky
Ten, který musí zemřít / Celui qui doit mourir
Režie: Jules Dassin
Francie

Hlavní porota

  • A. M. Brousil, předseda poroty (Československo), filmový diplomat a pedagog
  • Ján Beer (Československo), dokumentarista
  • Giulio Cesare Castello (Itálie), filmový kritik a teoretik
  • Martin Frič (Československo), režisér
  • Karl Gass (NDR), režisér populárně-vědeckých filmů
  • Viktor Gertler (Maďarsko), režisér
  • Chang Chun-hsiang (Čína), dramatik, scenárista a režisér
  • Alexandr Ivanov (Sovětský svaz), režisér
  • Oldřich Kříž (Československo), dokumentarista
  • Horacio Laretta (Argentina), novinář a spisovatel
  • Alberto Lattuada (Itálie), režisér
  • Jako Molchov (Bulharsko), filmový a literární kritik a pedagog
  • Antonín Novák (Československo), filmový novinář
  • T. M. Ramačandrán (Indie), filmový novinář a kritik
  • Georges Sadoul (Francie), filmový historik a kritik
  • Wali Eddine Sameh (Egypt), filmový architekt
  • Jiří Srnka (Československo), hudební skladatel
  • Bohumil Vošáhlík (Československo), dokumentarista
YouTube

Festival na síti: Instagram Youtube Twitter Facebook

© 2017 Film Servis Festival Karlovy Vary: festival@kviff.com +420 221 411 011 Všechny kontakty

HistorieHistorie GalerieGalerie
HistorieHistorie KontaktyKontakty
Archív filmůArchív filmů KVIFF TalksKVIFF Talks
Industry Days 2. - 5. červenceIndustry Days 2. - 5. července KontaktyKontakty
Akreditace PressAkreditace Press KontaktyKontakty
HistorieHistorie GalerieGalerie
HistorieHistorie Průvodce festivalemPrůvodce festivalem