Historie 13. ročník

9. - 24. června 1962

Ceny

Velká cena
Devět dnů jednoho roku / Děvjať dněj odnogo goda
Režie: Michail Romm
Sovětský svaz

Hlavní ceny
Kapka medu / A Taste of Honey
Režie: Tony Richardson
Velká Británie

Žebrák / Accattone
Režie: Pier Paolo Pasolini
Itálie

Cena mladých tvůrců
Pedro odchází od Sierry / El joven rebelde
Režie: Julio García Espinosa
Kuba

Medaile
Polnočná omša
Režie: Jiří Krejčík
Československo

Královské děti / Königskinder
Režie: Frank Beyer
NDR

Medaile za individuální umělecké výkony
Luis Alcoriza
za scénář filmu Perly svaté Lucie / Tlayucan
Režie: Luis Alcoriza
Mexiko

Rangel Valčanov
za experimentální dílo Slunce a stín / Slnceto i sjankata
Režie: Rangel Valčanov
Bulharsko

Glauber Rocha
za první práci Barravento / Barravento
Režie: Glauber Rocha
Brazílie

Cena za ženský herecký výkon
Nebyla udělena

Cena za mužský herecký výkon
Nebyla udělena

Zvláštní cena poroty
Nebyla udělena v oblasti dlouhého hraného filmu a byla přenesena do oblasti filmu krátkého

Cena FIPRESCI
Slunce a stín

Soutěž krátkých filmů: Velká cena
Kronika doby nejisté / Chronique d‘une époque incertaine
Režie: Jean Chapot
Francie

Zvláštní cena poroty
Střízlík / Côn chim vang khuen
Režie: Nguyen Van Thông, Tran Vu
Vietnamská demokratická republika

Hlavní ceny
Bumerang / Bumerang
Režie: Boris Kolar
Jugoslávie

Železný klobouk
Režie: Josef Kábrt
Československo

Zvláštní medaile
Neklid v nebeském paláci / Da no tien gu
Režie: Wan Lai-ming
Čína

Cena za nejoriginálnější krátký film
Bumerang

Ceny sympozia: 1. cena
Dva vojáci / Hai ngoui ling
Režie: Vu Son
Vietnamská demokratická republika

Ceny sympozia: 2. cena
Jasmina / Jasmina
Alžírsko

Ceny sympozia: 3. cena
Leninův pahorek / Colina Lenin
Kuba

Zvláštní cena
Povodeň / Los Inundados
Režie: Fernando Birri
Argentina

1. čestné uznání
Rytmus lidu, Cejlon

2. čestné uznání
Řeka života / Descek uano
Somálsko

3. čestné uznání
Vývoj lidské rasy
Režie: S. Sukudev
Indie

Zvláštní čestné uznání
Hlavu vzhůru, černí bratři / Let My People Go
Režie: Sam Napier Bell
Velká Británie

Hlavní porota

  • A. M. Brousil, předseda poroty (Československo), filmový diplomat a pedagog
  • Guido Aristarco (Itálie), filmový kritik a teoretik
  • Bernard Blier (Francie), herec
  • Grigorij Čuchraj (Sovětský svaz), režisér
  • Vatanade Jiun (Japonsko), univerzitní pedagog
  • Lin Šan (Čína), režisér a spisovatel
  • Mohammed Ali Nassef (Egypt), kritik
  • István Nemeskürti (Maďarsko), scenárista, filmový historik a kritik
  • Czesław Petelski (Polsko), režisér a scenárista
  • Břetislav Pojar (Československo), režisér
  • Ismael Rodríguez (Mexiko), režisér, scenárista a producent
  • František Smolík (Československo), herec
  • Bernhard Wicki (SRN), režisér a herec
  • Konrad Wolf (NDR), režisér
  • Karel Zeman (Československo), režisér
YouTube

Festival na síti: Instagram Youtube Twitter Facebook

© 2017 Film Servis Festival Karlovy Vary: festival@kviff.com +420 221 411 011 Všechny kontakty

HistorieHistorie GalerieGalerie
HistorieHistorie KontaktyKontakty
Archív filmůArchív filmů KVIFF TalksKVIFF Talks
Industry Days 2. - 5. červenceIndustry Days 2. - 5. července KontaktyKontakty
Akreditace PressAkreditace Press KontaktyKontakty
HistorieHistorie GalerieGalerie
HistorieHistorie Průvodce festivalemPrůvodce festivalem