Historie 20. ročník

7. - 20. července 1976

Ceny

Velká cena
Kantáta o Chile / Cantata de Chile
Režie: Humberto Solás
Kuba

Dvě Jubilejní ceny
Bouřlivé víno
Režie: Václav Vorlíček
Československo

Prosím o slovo / Prošu slova
Režie: Gleb Panfilov
Sovětský svaz

Dvě Zvláštní ceny poroty
Vilová čtvrť / Vilna zona
Režie: Eduard Zachariev
Bulharsko

Xala / Xala
Režie: Ousmane Sembene
Senegal

Cena Růže z Lidic
Červený plakát / L‘affiche rouge
Režie: Frank Cassenti
Francie

Hlavní ceny (v abecedním pořadí zemí)
Nomádi / Les Nomades
Režie: Sid Ali Mazif
Alžírsko

Jeden stříbrný
Režie: Jaroslav Balík
Československo

Zprostředkovatel / Džana-aranja
Režie: Satjádžit Ráj
Indie

Legenda o oáze / Ech burdinj domog
Režie: Žamjangijn Buntar, Gombožavyn Žigžidsuren
Mongolsko

Až se příště shledáme / Den hen lai len
Režie: Tran Vu
Vietnamská socialistická republika

Ceny za ženský herecký výkon
Karin Schröder
ve filmu Muž proti muži / Mann gegen Mann
Režie: Kurt Maetzig
NDR

Hildegard Knef
ve filmu I ve smrti sami / Jeder stirbt für sich allein
Režie: Alfred Vohrer
SRN

Ceny za mužský herecký výkon
Zygmunt Malanowicz
ve filmu Jarosław Dąbrowski / Jarosław Dąbrowski
Režie: Bohdan Poręba
Polsko

Gheorghe Dinica
ve filmu Hra se smrtí / Prin cenuşa imperiului
Režie: Andrei Blaier
Rumunsko

Ceny Sympozia (v abecedním pořadí zemí)
Nový fašismus / Al-Fa šíjá al-Dzadída
Režie: Muhammad Munír Fanarí
Irák

Kypr 74 očima dětí / Kypros 1974 – Mé tá mítia tou paisicu
Režie: Joannis Karaolis
Kypr

Chovatel velbloudů / Ich govin ajl
Režie: Č. Gombo
Mongolsko

Hanba / Al-Ár
Režie: Bašír Sáfijé, Balál As-Sá‘buní, Wadí Jusúf
Sýrie

Cena časopisu Otázky míru a socialismu
Salvo D‘Acquisto / Salvo D‘Acquisto
Režie: Romolo Guerrieri
Itálie

Ceny CIDALC
Čomův bubínek / Čomana dudi
Režie: B. V. Karanth
Indie

Satan / Saitane
Režie: Oumarou Ganda
Niger

Autobus / Otobüs
Režie: Bay Okan
Turecko/Švýcarsko

Zvláštní čestné uznání CIDALC
Zkrocení tmy
Režie: Edgardo Díaz
Československo (FAMU)

Cena FICC
Autobus

Čestná uznání FICC (1., 2. a 3. stupně)
1. Čomův bubínek
2. Hanba
3. Hra se smrtí

Cena Rudého práva
Svátek života / Uma festa para viver
Režie: Ruy Duarte de Carvalho
Angola

Cena Svazu československo-sovětského přátelství
Bílý parník / Belyj parachod
Režie: Bolotbek Šamšijev
Sovětský svaz

Cena československého výboru Svazů dramatických umělců
režisérovi Satjádžitu Rájovi (Indie)
za jeho významné dílo

Cena ústředního výboru Svazu protifašistických bojovníků
Bojovali za vlast / Oni sražalis za rodinu
Režie: Sergej Bondarčuk
Sovětský svaz

Zvláštní čestný diplom
slovenskému herci Dušanu Tarageľovi
za výkon ve filmu Keby som mal dievča
Režie: Štefan Uher
Československo

Čestné diplomy rady Městského národního výboru v Karlových Varech
chilskému režisérovi Orlandu Lübbertovi
za ideově estetickou kvalitu filmu Pěsti proti dělům (Los puños frente al cañón)

Hlavní porota

  • A. M. Brousil, prezident poroty (Československo), filmový diplomat a pedagog
  • Ahmed Chádža Abbás (Indie), spisovatel a scenárista
  • Donatas Banionis (Sovětský svaz), herec
  • Solomon Bekele (Etiopie), režisér
  • István Gaál (Maďarsko), režisér
  • José Antonio Gonzáles (Kuba), filmový kritik
  • Kazimierz Konrad (Polsko), kameraman
  • Ján Lacko (Československo), režisér
  • Camillo Marino (Itálie), filmový kritik
  • Hans-Joachim Schlegel (Německo), filmový historik a kritik
YouTube

Festival na síti: Instagram Youtube Twitter Facebook

© 2017 Film Servis Festival Karlovy Vary: festival@kviff.com +420 221 411 011 Všechny kontakty

HistorieHistorie GalerieGalerie
HistorieHistorie KontaktyKontakty
Archív filmůArchív filmů KVIFF TalksKVIFF Talks
Industry Days 2. - 5. červenceIndustry Days 2. - 5. července KontaktyKontakty
Akreditace PressAkreditace Press KontaktyKontakty
HistorieHistorie GalerieGalerie
HistorieHistorie Průvodce festivalemPrůvodce festivalem