Historie 21. ročník

29. června - 12. července 1978

Ceny

Velká cena – ex aequo
Stíny horkého léta
Režie: František Vláčil
Československo

Bílý Bim, Černé ucho / Belyj Bim Čornoje ucho
Režie: Stanislav Rostockij
Sovětský svaz

Zvláštní ceny poroty
Vesnický příběh / Oka úrije katha
Režie: Mrinal Sen, Indie

Po stopách spiknutí / Autopsie d‘un complot
Režie: Mohamed Slim Riad
Alžírsko

Hlavní ceny
Irčan / The Irishman
Režie: Donald Crombie
Austrálie

Čert bije svou ženu / Veri az ördög a feleségét
Režie: Ferenc András
Maďarsko

Útěk / Die Flucht
Režie: Roland Gräf
NDR

To jsme my / Oss
Režie: Laila Mikkelsen
Norsko

Námořníkův návrat / The Sailor‘s Return
Režie: Jack Gold
Velká Británie

Cena Růže z Lidic
Akce Stadión / Akcija Stadion
Režie: Dušan Vukotić
Jugoslávie

Ceny za ženský herecký výkon
Marisol
ve filmu Pár dnů z minulosti / Los días del pasado
Režie: Mario Camus
Španělsko

Marie-José Nat
ve filmu Vlastní minulost neznámá / Le passé simple
Režie: Michel Drach
Francie

Ceny za mužský herecký výkon
Giuliano Gemma
ve filmu Železný šéf / Il prefetto di ferro
Režie: Pasquale Squitieri
Itálie

Peter Faber
ve filmu Dr. Vlimmen / Dokter Vlimmen
Režie: Guido Pieters
Nizozemsko

Ceny Sympozia
Transsibiřský expres / Transsibirskij express
Režie: Eldor Urazbajev
Sovětský svaz

Fantastický svět Marie Montielové / El fantástico mundo de la María Montiel
Režie: Zuhair Jury
Argentina

Cena CIDALC
První láska / Moi tinh dau
Režie: Nguyen Hai Ninh
Vietnamská socialistická republika

Cena FICC
Poblouzněný Omar / Omar gatlato
Režie: Merzak Alluáš
Alžírsko

Ceny Svazu československých dramatických umělců
mexický kameraman Gabriel Figueroa
za celoživotní dílo s přihlédnutím k práci na soutěžním filmu Cananea / Cananea
Režie: Marcela Fernández Violant
Mexiko

slovenská herečka Emília Vášáryová-Horská
za významný přínos herecké tvorby slovenskému hranému filmu s přihlédnutím k titulní roli v soutěžním filmu Advokátka
Režie: Andrej Lettrich
Československo

Cena časopisu Otázky míru a socialismu – Zvláštní cena
Žena, muž a město / Una mujer, un hombre, una ciudad…
Režie: Manuel Octavio Gómez
Kuba

Cena Rudého práva
Sluneční úder / Slančev udar
Režie: Irina Aktaševa, Christo Piskov
Bulharsko

Cena Ústřední rady odborů
Slunce v bažinách / Günesli bataklik
Režie: Süreyya Duru
Turecko

Cena Svazu československo-sovětského přátelství
Strom přání / Děrevo želanija
Režie: Tengiz Abuladze

Cena Svazu protifašistických bojovníků
Julie / Julia
Režie: Fred Zinnemann
USA

Hlavní porota

  • A. M. Brousil, prezident poroty (Československo), filmový diplomat a pedagog
  • Abdelhafíd Buassida (Tunisko), režisér
  • Parviz Davaii-Fa (Írán), filmový kritik
  • Erwin Geschonneck (NDR), herec
  • Tra Giang (Vietnamská socialistická republika), herečka a politička
  • François Chavane (Francie), producent a scenárista
  • Mohamad Valid Latífí (Afghánistán), filmový kritik
  • Basilio Martín Patino (Španělsko), režisér
  • Ulises Petit de Murat (Argentina), novinář, spisovatel a scenárista
  • Jurij Ozerov (Sovětský svaz), režisér a politik
  • Ida Rapaičová (Československo), herečka
YouTube

Festival na síti: Instagram Youtube Twitter Facebook

© 2017 Film Servis Festival Karlovy Vary: festival@kviff.com +420 221 411 011 Všechny kontakty

HistorieHistorie GalerieGalerie
HistorieHistorie KontaktyKontakty
Archív filmůArchív filmů KVIFF TalksKVIFF Talks
Industry Days 2. - 5. červenceIndustry Days 2. - 5. července KontaktyKontakty
Akreditace PressAkreditace Press KontaktyKontakty
HistorieHistorie GalerieGalerie
HistorieHistorie Průvodce festivalemPrůvodce festivalem