Historie 22. ročník

27. června - 10. července 1980

Ceny

Velká cena
Snoubenka / Die Verlobte
Režie: Günther Rücker, Günter Reisch
NDR

Zvláštní ceny poroty
Signum laudis
Režie: Martin Hollý
Československo

Jako korálky v růženci / Paciorki jednego różańca
Režie: Kazimierz Kutz
Polsko

Hlavní ceny
Poprvé vdaná / Vpervyje zamužem
Režie: Iosif Chejfic
Sovětský svaz

Johnny Larsen / Johnny Larsen
Režie: Morten Arnfred
Dánsko

Iluze / Iluzija
Režie: Ljudmil Stajkov
Bulharsko

Cena Růže z Lidic
Dům č. 67 / Die Kinder aus Nr. 67 oder Heil Hitler, ich hätt’ gern ’n paar Pferdeäpfel
Režie: Usch Barthelmess-Weller, Werner Meyer
Západní Berlín

Ceny za ženský herecký výkon
Anda Onesa
ve filmu Kolem prošla Anastázie / Duios Anastasia trecea
Režie: Alexandru Tatos
Rumunsko

Birgit Doll
ve filmu Povídky z Vídeňského lesa / Geschichten aus dem Wiener Wald
Režie: Maximilian Schell
Rakousko/SRN

Ceny za mužský herecký výkon
Al Pacino
ve filmu Spravedlnost pro všechny / …and Justice for All
Režie: Norman Jewison
USA

Uelese Petaia
ve filmu Synové se vracejí / Sons for the Return Home
Režie: Paul Maunder
Nový Zéland

Zvláštní ceny poroty – ex aequo
Aziza / Aziza
Režie: Abdellatif Ben Ammar
Tunisko/Alžírsko

Hořká bohyně / Nim Annapúrna
Režie: Buddhadeb Dásgupta
Indie

Ceny v soutěži debutů
Hnízdo ve větru / Gnězdo na vetru
Režie: Olav Neuland
Sovětský svaz

Olympiáda 40 / Olimpiada 40
Režie: Andrzej Kotkowski
Polsko

Ať žije střední třída / Viva la clase media
Režie: José María González Sinde
Španělsko

Cena CIDALC – ex aequo
Maluala / Maluala
Režie: Sergio Giral
Kuba

Každou středu / Minden szerdán
Režie: Lívia Gyarmathy
Maďarsko

Cena FICC
Soutěska Nomugi / Ah! Nomugi toge
Režie: Sacuo Jamamoto
Japonsko

Cena Svazu československých dramatických umělců
režisér Fernando Ayala (Argentina)
za dosavadní životní práci

Cena časopisu Otázky míru a socialismu
Když matka není doma / Me vang nha
Režie: Khan Du
Vietnamská socialistická republika

Čestné diplomy časopisu Otázky míru a socialismu
Spiknutí proti republice/ Zagovor protiv respubliki
Režie: Irina Svešnikova
Sovětský svaz

Obžaloba
Režie: Pravoslav Flak
Československo

Cena Rudého práva
Policejní inspektorka / La femme flic
Režie: Yves Boisset
Francie

Cena Ústřední rady odborů
Žijme, potom uvidíme / Živi bili pa vidjeli
Režie: Milivoj Puhlovski, Bruno Gamulin
Jugoslávie

Cena Svazu československo-sovětského přátelství
Podzimní maratón / Osennij marafon
Režie: Georgij Danělija
Sovětský svaz

Cena Svazu protifašistických bojovníků
Osudové rozhodnutí / Zendabád
Režie: Chosrau Sináí
Írán

Hlavní porota

  • A. M. Brousil, prezident poroty (Československo), filmový diplomat a pedagog
  • Juan Antonio Bardem (Španělsko), režisér
  • Ljudmila Gurčenko (Sovětský svaz), herečka
  • Jerzy Hoffman (Polsko), režisér
  • Emil Petrov (Bulharsko), filmový kritik
  • Giovanna Ralli (Itálie), herečka
  • Ousmane Sembene (Senegal), režisér a spisovatel
  • Mrinal Sen (Indie), režisér
  • Jiří Sequens (Československo), režisér
  • Jozef „Dodo“ Šimončič (Československo), kameraman
  • José Luandino Vieira (Angola), režisér a spisovatel
YouTube

Festival na síti: Instagram Youtube Twitter Facebook

© 2017 Film Servis Festival Karlovy Vary: festival@kviff.com +420 221 411 011 Všechny kontakty

HistorieHistorie GalerieGalerie
HistorieHistorie KontaktyKontakty
Archív filmůArchív filmů KVIFF TalksKVIFF Talks
Industry Days 2. - 5. červenceIndustry Days 2. - 5. července KontaktyKontakty
Akreditace PressAkreditace Press KontaktyKontakty
HistorieHistorie GalerieGalerie
HistorieHistorie Průvodce festivalemPrůvodce festivalem