Historie 25. ročník

3. - 16. července 1986

Ceny

Velká cena – Křišťálový glóbus
Ulice umírání / A Street to Die
Režie: Bill Bennett
Austrálie

Cena Růže z Lidic
Zastihla mě noc
Režie: Juraj Herz
Československo

Velká zvláštní cena
Černý Tanner / Der schwarze Tanner
Režie: Xavier Koller
Švýcarsko

Tři Hlavní ceny
Miluji tě / Te amo
Režie: Eduardo Calcagno
Argentina

Dobrá žena / Liang-ťia fu nü
Režie: Chuang Ťien-čing
Čína

Jarní tání / Pomnalui nunsogi
Režie: Rim Čang-bom, Ko Hak-rim
KLDR

Dvě Zvláštní ceny poroty
Zbůhdarma / Vakvilágban
Režie: Lívia Gyarmathy
Maďarsko

Milovat z trucu / Da običaš na inat
Režie: Nikolaj Volev
Bulharsko

Cena A. M. Brousila
New Delhi Times / New Delhi Times
Režie: Ráméš Šarma
Indie

Cena za ženský herecký výkon
Jane Fonda, Anne Bancroft a Meg Tilly
ve filmu Anežka boží / Agnes of God
Režie: Norman Jewison
USA

Cena za mužský herecký výkon
Leonid Filatov
ve filmu Čičerin / Čičerin
Režie: Alexandr Zarchi
Sovětský svaz

Cena časopisu Otázky míru a socialismu
Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg
Režie: Margarethe von Trotta
SRN

Samota bohů / La soledad de los dioses
Režie: Santiago Álvarez
Kuba (čestné uznání poroty)

Kovadlina a kladivo / The Anvil and the Hammer
Režie: Barry Feinberg
Africký národní kongres (čestné uznání poroty)

Vraťte nám dětství / Zwróćcie nam dzieciństwo
Režie: Zygmunt Słomkowski
Polsko (čestné uznání poroty)

Cena FIPRESCI
Dobrá žena

Cena FIPRESCI za první dílo
Vzpomínky / Memórias de um dia
Režie: Orlando Fortunato
Angola

Cena CIDALC A. M. Brousila
Dlouhé odloučení / Leave All Fair
Režie: John Reid
Nový Zéland

Diplom CIDALC
Služka Hilda / Hilde, das Dienstmädchen
Režie: Günther Rücker a Jürgen Brauer
NDR

Zaslíbená země / La tierra prometida
Režie: Roberto G. Rivera
Mexiko

Cena FICC
Milovat z trucu

Krysař
Režie: Jiří Barta
Československo (doporučení poroty)

Cena UNIATEC
kameraman Sven Nykvist
za film Anežka boží

Služka Hilda (diplom)

Cena Svazu československých dramatických umělců
režisér Alexandr Zarchi (Sovětský svaz)
za celoživotní tvůrčí vklad, kterým spoluvytvářel profil revoluční sovětské kinematografie

Cena Svazu československých skladatelů
Cees Bijlstra
za hudbu k filmu Sen / De droom
Režie: Pieter Verhoeff
Nizozemsko

Cena Rudého práva
režisér Bill Bennett
za film Ulice umírání

Cena Ústřední rady odborů
Kmotřenec / Chrześniak
Režie: Henryk Bielski
Polsko

Cena ústředního výboru Socialistického svazu mládeže
Mám tě rád / Bi čamd chajrtaj
Režie: B. Balžinnjam
Mongolsko

Jako ze života / Como la vida misma
Režie: Víctor Casaus
Kuba (diplom)

Cena Svazu protifašistických bojovníků
Ostrov / Un‘isola
Režie: Carlo Lizzani
Itálie

Cena Československého mírového výboru
Čičerin

Cena předsedy festivalového výboru
režisér Carlo Lizzani (Itálie)
za celoživotní filmové dílo

Diplom předsedy festivalového výboru
Jana Riháková-Dolanská
za herecký výkon ve filmu Zastihla mě noc

Hülya Koçyiğit
za herecký výkon ve filmu Žáby / Kurbağalar
Režie: Şerif Gören
Turecko

Diplom ředitele XXV. MFF Karlovy Vary
Slunce za mračného dne / Šoms fí-l-jaum al-ghám
Režie: Mohammed Šahín
Sýrie

Trápení / Dahan
Režie: Šejch Nijámat Alí
Bangladéš

Roztříštěné obrázky / Lel hob kessa akhira
Režie: Raafat al-Mihí
Egypt

Vzpomínky

Myriam Boyer
za herecký výkon ve filmu Cesta do Paimpolu / Le voyage à Paimpol
Režie: John Berry
Francie


Massimo Ghini
za herecký výkon ve filmu Ostrov

Cena Svazu československo-sovětského přátelství
Boj o Moskvu / Bitva za Moskvu
Režie: Jurij Ozerov
Sovětský svaz/Československo

Mezinárodní porota

  • Dušan Roll, předseda poroty (Československo), kulturní pracovník
  • Rju Ho-son (KLDR), režisér
  • Václav Matějka (Československo), režisér
  • Carlos Morelli (Argentina), kritik a publicista
  • Hussein Moussa (Sýrie), režisér
  • Antonio de Oliveira Pinto (Portugalsko), televizní dramaturg
  • Emil Petrov (Bulharsko), filmový novinář
  • T. M. Ramačandran (Indie), filmový novinář a publicista
  • Pjotr Todorovskij (Sovětský svaz), režisér
  • Henri-Frédéric Vogel (Francie), filmový pracovník
YouTube

Festival na síti: Instagram Youtube Twitter Facebook

© 2017 Film Servis Festival Karlovy Vary: festival@kviff.com +420 221 411 011 Všechny kontakty

HistorieHistorie GalerieGalerie
HistorieHistorie KontaktyKontakty
Archív filmůArchív filmů KVIFF TalksKVIFF Talks
Industry Days 2. - 5. červenceIndustry Days 2. - 5. července KontaktyKontakty
Akreditace PressAkreditace Press KontaktyKontakty
HistorieHistorie GalerieGalerie
HistorieHistorie Průvodce festivalemPrůvodce festivalem