Historie 10. ročník
- 56. 2022
- 55. 2021
- Tady Vary 2020
- 54. 2019
- 53. 2018
- 52. 2017
- 51. 2016
- 50. 2015
- 49. 2014
- 48. 2013
- 47. 2012
- 46. 2011
- 45. 2010
- 44. 2009
- 43. 2008
- 42. 2007
- 41. 2006
- 40. 2005
- 39. 2004
- 38. 2003
- 37. 2002
- 36. 2001
- 35. 2000
- 34. 1999
- 33. 1998
- 32. 1997
- 31. 1996
- 30. 1995
- 29. 1994
- 28. 1992
- 27. 1990
- 26. 1988
- 25. 1986
- 24. 1984
- 23. 1982
- 22. 1980
- 21. 1978
- 20. 1976
- 19. 1974
- 18. 1972
- 17. 1970
- 16. 1968
- 15. 1966
- 14. 1964
- 13. 1962
- 12. 1960
- 11. 1958
- 10. 1957
- 9. 1956
- 8. 1954
- 7. 1952
- 6. 1951
- 5. 1950
- 4. 1949
- 3. 1948
- 2. 1947
- 1. 1946
6. - 21. července 1957
Ceny
Velká cena
Pod rouškou noci / Jagte raho
Režie: Šombhu Mitra, Amit Maitra
Indie
Hlavní ceny
Pan profesor Hanibal / Hannibál tanár úr
Režie: Zoltán Fábri
Maďarsko
Výška / Vysota
Režie: Alexandr Zarchi
Sovětský svaz
Lissy / Lissy
Režie: Konrad Wolf
NDR
Zvláštní cena poroty
Novoroční oběť / Žu fu
Režie: Sang Chu
Čína
Cena za režii
Andrzej Munk
ve filmu Člověk na kolejích / Człowiek na torze
Polsko
Vladimir Pogačić
ve filmu Velcí a malí / Veliki i mali
Jugoslávie
Cena za herecké výkony
Cvetana Arnandova
ve filmu Před tváří světa / Urok na istorijata
Režie: Lev Arnštam
Bulharsko
kolektiv herců (zvláště pak Yves Montand, Simone Signoret a Mylène Demongeot)
ve filmu Čarodějky ze Salemu / Les sorcières de Salem
Režie: Raymond Rouleau
Francie
Cena za scénář
Tošio Jasumi
ve filmu Muž ďábel / The Man Called Demon
Režie: Eisuke Takizawa
Japonsko
Cena mladých tvůrců
Žena, o které se mluví / La donna del giorno
Režie: Francesco Maselli
Itálie
Zvláštní čestné uznání
Mladá hra / Ung leg
Režie: Johannes Allen
Dánsko
V zemi sopek a gejzírů / V kraju vulkanov i gejzerov
Režie: Nikolaj Tichonov
Sovětský svaz
Horst Buchholz
za roli ve filmu Přiznání hochštaplera Felixe Krulla / Bekenntnisse des Hochstaplers Felix Krull
Režie: Kurt Hoffmann
SRN
Čestná uznání
Co nám překáží
Režie: Ravža Doržpalam
Mongolsko
Boj proti suchu
Režie: Chông Han
Vietnamská demokratická republika
Cena za dokumentární film
Noc a mlha / Nuit et brouillard
Režie: Alain Resnais
Francie
Veřejná čestná adresa
Svět tanečnice / A Dancer‘s World
Režie: Peter Glushanek
USA
Zvláštní čestný diplom
kolektiv pracovníků Dokumentárního filmu Praha za festivalový obdeník Momenty filmového festivalu
Cena Československé filmové kritiky
Ten, který musí zemřít / Celui qui doit mourir
Režie: Jules Dassin
Francie
Hlavní porota
- A. M. Brousil, předseda poroty (Československo), filmový diplomat a pedagog
- Ján Beer (Československo), dokumentarista
- Giulio Cesare Castello (Itálie), filmový kritik a teoretik
- Martin Frič (Československo), režisér
- Karl Gass (NDR), režisér populárně-vědeckých filmů
- Viktor Gertler (Maďarsko), režisér
- Chang Chun-hsiang (Čína), dramatik, scenárista a režisér
- Alexandr Ivanov (Sovětský svaz), režisér
- Oldřich Kříž (Československo), dokumentarista
- Horacio Laretta (Argentina), novinář a spisovatel
- Alberto Lattuada (Itálie), režisér
- Jako Molchov (Bulharsko), filmový a literární kritik a pedagog
- Antonín Novák (Československo), filmový novinář
- T. M. Ramačandrán (Indie), filmový novinář a kritik
- Georges Sadoul (Francie), filmový historik a kritik
- Wali Eddine Sameh (Egypt), filmový architekt
- Jiří Srnka (Československo), hudební skladatel
- Bohumil Vošáhlík (Československo), dokumentarista