Historie 10. ročník

6. - 21. července 1957

Ceny

Velká cena
Pod rouškou noci / Jagte raho
Režie: Šombhu Mitra, Amit Maitra
Indie

Hlavní ceny
Pan profesor Hanibal / Hannibál tanár úr
Režie: Zoltán Fábri
Maďarsko

Výška / Vysota
Režie: Alexandr Zarchi
Sovětský svaz

Lissy / Lissy
Režie: Konrad Wolf
NDR

Zvláštní cena poroty
Novoroční oběť / Žu fu
Režie: Sang Chu
Čína

Cena za režii
Andrzej Munk
ve filmu Člověk na kolejích / Człowiek na torze
Polsko

Vladimir Pogačić
ve filmu Velcí a malí / Veliki i mali
Jugoslávie

Cena za herecké výkony
Cvetana Arnandova
ve filmu Před tváří světa / Urok na istorijata
Režie: Lev Arnštam
Bulharsko

kolektiv herců (zvláště pak Yves Montand, Simone Signoret a Mylène Demongeot)
ve filmu Čarodějky ze Salemu / Les sorcières de Salem
Režie: Raymond Rouleau
Francie

Cena za scénář
Tošio Jasumi
ve filmu Muž ďábel / The Man Called Demon
Režie: Eisuke Takizawa
Japonsko

Cena mladých tvůrců
Žena, o které se mluví / La donna del giorno
Režie: Francesco Maselli
Itálie

Zvláštní čestné uznání
Mladá hra / Ung leg
Režie: Johannes Allen
Dánsko

V zemi sopek a gejzírů / V kraju vulkanov i gejzerov
Režie: Nikolaj Tichonov
Sovětský svaz

Horst Buchholz
za roli ve filmu Přiznání hochštaplera Felixe Krulla / Bekenntnisse des Hochstaplers Felix Krull
Režie: Kurt Hoffmann
SRN

Čestná uznání
Co nám překáží
Režie: Ravža Doržpalam
Mongolsko

Boj proti suchu
Režie: Chông Han
Vietnamská demokratická republika

Cena za dokumentární film
Noc a mlha / Nuit et brouillard
Režie: Alain Resnais
Francie

Veřejná čestná adresa
Svět tanečnice / A Dancer‘s World
Režie: Peter Glushanek
USA

Zvláštní čestný diplom
kolektiv pracovníků Dokumentárního filmu Praha za festivalový obdeník Momenty filmového festivalu

Cena Československé filmové kritiky
Ten, který musí zemřít / Celui qui doit mourir
Režie: Jules Dassin
Francie

Hlavní porota

  • A. M. Brousil, předseda poroty (Československo), filmový diplomat a pedagog
  • Ján Beer (Československo), dokumentarista
  • Giulio Cesare Castello (Itálie), filmový kritik a teoretik
  • Martin Frič (Československo), režisér
  • Karl Gass (NDR), režisér populárně-vědeckých filmů
  • Viktor Gertler (Maďarsko), režisér
  • Chang Chun-hsiang (Čína), dramatik, scenárista a režisér
  • Alexandr Ivanov (Sovětský svaz), režisér
  • Oldřich Kříž (Československo), dokumentarista
  • Horacio Laretta (Argentina), novinář a spisovatel
  • Alberto Lattuada (Itálie), režisér
  • Jako Molchov (Bulharsko), filmový a literární kritik a pedagog
  • Antonín Novák (Československo), filmový novinář
  • T. M. Ramačandrán (Indie), filmový novinář a kritik
  • Georges Sadoul (Francie), filmový historik a kritik
  • Wali Eddine Sameh (Egypt), filmový architekt
  • Jiří Srnka (Československo), hudební skladatel
  • Bohumil Vošáhlík (Československo), dokumentarista
YouTube

Festival na síti: Instagram Youtube Twitter Facebook

© 2020 Film Servis Festival Karlovy Vary: festival@kviff.com +420 221 411 011 Všechny kontakty

Seznam zapojených kinSeznam zapojených kin PartneřiPartneři
ProgramProgram Obecné informace Obecné informace
HistorieHistorie GalerieGalerie
Festivalový deníkFestivalový deník
HistorieHistorie KontaktyKontakty
Archív filmůArchív filmů KVIFF TalksKVIFF Talks
Industry Days 5.7 - 8.7.Industry Days 5.7 - 8.7. KontaktyKontakty
VideogalerieVideogalerie GalerieGalerie
KontaktyKontakty
HistorieHistorie PrůvodcePrůvodce