Historie 13. ročník
- 56. 2022
- 55. 2021
- Tady Vary 2020
- 54. 2019
- 53. 2018
- 52. 2017
- 51. 2016
- 50. 2015
- 49. 2014
- 48. 2013
- 47. 2012
- 46. 2011
- 45. 2010
- 44. 2009
- 43. 2008
- 42. 2007
- 41. 2006
- 40. 2005
- 39. 2004
- 38. 2003
- 37. 2002
- 36. 2001
- 35. 2000
- 34. 1999
- 33. 1998
- 32. 1997
- 31. 1996
- 30. 1995
- 29. 1994
- 28. 1992
- 27. 1990
- 26. 1988
- 25. 1986
- 24. 1984
- 23. 1982
- 22. 1980
- 21. 1978
- 20. 1976
- 19. 1974
- 18. 1972
- 17. 1970
- 16. 1968
- 15. 1966
- 14. 1964
- 13. 1962
- 12. 1960
- 11. 1958
- 10. 1957
- 9. 1956
- 8. 1954
- 7. 1952
- 6. 1951
- 5. 1950
- 4. 1949
- 3. 1948
- 2. 1947
- 1. 1946
9. - 24. června 1962
Ceny
Velká cena
Devět dnů jednoho roku / Děvjať dněj odnogo goda
Režie: Michail Romm
Sovětský svaz
Hlavní ceny
Kapka medu / A Taste of Honey
Režie: Tony Richardson
Velká Británie
Žebrák / Accattone
Režie: Pier Paolo Pasolini
Itálie
Cena mladých tvůrců
Pedro odchází od Sierry / El joven rebelde
Režie: Julio García Espinosa
Kuba
Medaile
Polnočná omša
Režie: Jiří Krejčík
Československo
Královské děti / Königskinder
Režie: Frank Beyer
NDR
Medaile za individuální umělecké výkony
Luis Alcoriza
za scénář filmu Perly svaté Lucie / Tlayucan
Režie: Luis Alcoriza
Mexiko
Rangel Valčanov
za experimentální dílo Slunce a stín / Slnceto i sjankata
Režie: Rangel Valčanov
Bulharsko
Glauber Rocha
za první práci Barravento / Barravento
Režie: Glauber Rocha
Brazílie
Cena za ženský herecký výkon
Nebyla udělena
Cena za mužský herecký výkon
Nebyla udělena
Zvláštní cena poroty
Nebyla udělena v oblasti dlouhého hraného filmu a byla přenesena do oblasti filmu krátkého
Cena FIPRESCI
Slunce a stín
Soutěž krátkých filmů: Velká cena
Kronika doby nejisté / Chronique d‘une époque incertaine
Režie: Jean Chapot
Francie
Zvláštní cena poroty
Střízlík / Côn chim vang khuen
Režie: Nguyen Van Thông, Tran Vu
Vietnamská demokratická republika
Hlavní ceny
Bumerang / Bumerang
Režie: Boris Kolar
Jugoslávie
Železný klobouk
Režie: Josef Kábrt
Československo
Zvláštní medaile
Neklid v nebeském paláci / Da no tien gu
Režie: Wan Lai-ming
Čína
Cena za nejoriginálnější krátký film
Bumerang
Ceny sympozia: 1. cena
Dva vojáci / Hai ngoui ling
Režie: Vu Son
Vietnamská demokratická republika
Ceny sympozia: 2. cena
Jasmina / Jasmina
Alžírsko
Ceny sympozia: 3. cena
Leninův pahorek / Colina Lenin
Kuba
Zvláštní cena
Povodeň / Los Inundados
Režie: Fernando Birri
Argentina
1. čestné uznání
Rytmus lidu, Cejlon
2. čestné uznání
Řeka života / Descek uano
Somálsko
3. čestné uznání
Vývoj lidské rasy
Režie: S. Sukudev
Indie
Zvláštní čestné uznání
Hlavu vzhůru, černí bratři / Let My People Go
Režie: Sam Napier Bell
Velká Británie
Hlavní porota
- A. M. Brousil, předseda poroty (Československo), filmový diplomat a pedagog
- Guido Aristarco (Itálie), filmový kritik a teoretik
- Bernard Blier (Francie), herec
- Grigorij Čuchraj (Sovětský svaz), režisér
- Vatanade Jiun (Japonsko), univerzitní pedagog
- Lin Šan (Čína), režisér a spisovatel
- Mohammed Ali Nassef (Egypt), kritik
- István Nemeskürti (Maďarsko), scenárista, filmový historik a kritik
- Czesław Petelski (Polsko), režisér a scenárista
- Břetislav Pojar (Československo), režisér
- Ismael Rodríguez (Mexiko), režisér, scenárista a producent
- František Smolík (Československo), herec
- Bernhard Wicki (SRN), režisér a herec
- Konrad Wolf (NDR), režisér
- Karel Zeman (Československo), režisér