Historie 19. ročník
- 56. 2022
- 55. 2021
- Tady Vary 2020
- 54. 2019
- 53. 2018
- 52. 2017
- 51. 2016
- 50. 2015
- 49. 2014
- 48. 2013
- 47. 2012
- 46. 2011
- 45. 2010
- 44. 2009
- 43. 2008
- 42. 2007
- 41. 2006
- 40. 2005
- 39. 2004
- 38. 2003
- 37. 2002
- 36. 2001
- 35. 2000
- 34. 1999
- 33. 1998
- 32. 1997
- 31. 1996
- 30. 1995
- 29. 1994
- 28. 1992
- 27. 1990
- 26. 1988
- 25. 1986
- 24. 1984
- 23. 1982
- 22. 1980
- 21. 1978
- 20. 1976
- 19. 1974
- 18. 1972
- 17. 1970
- 16. 1968
- 15. 1966
- 14. 1964
- 13. 1962
- 12. 1960
- 11. 1958
- 10. 1957
- 9. 1956
- 8. 1954
- 7. 1952
- 6. 1951
- 5. 1950
- 4. 1949
- 3. 1948
- 2. 1947
- 1. 1946
5. - 18. července 1974
Ceny
Velká cena
Romance o zamilovaných / Romans o vljubljonnych
Režie: Andrej Michalkov-Končalovskij
Sovětský svaz
Cena Růže z Lidic
Válka a lidé / Sensó to ningen
Režie: Sacuo Jamamoto
Japonsko
Čtyři Hlavní ceny
Krátká dovolená / Una breve vacanza
Režie: Vittorio De Sica
Itálie
Strom bez kořenů / Drvo bez koren
Režie: Christo Christov
Bulharsko
Máte slovo / Ustedes tienen la palabra
Režie: Manuel Octavio Gómez
Kuba
Conrack / Conrack
Režie: Martin Ritt
USA
Cena za ženský herecký výkon
Marta Vančurová
ve filmu Milenci v roce jedna
Režie: Jaroslav Balík
Československo
Cena za mužský herecký výkon
Antonio Ferrandis
ve filmu A co tvůj bližní? / ¿…y el prójimo?
Režie: Ángel del Pozo
Španělsko
Zvláštní ceny poroty
Temná řeka / Ciemna rzeka
Režie: Sylwester Szyszko
Polsko
Útok na kebračo / Quebracho
Režie: Ricardo Wullicher
Argentina
Cena za nejlepší film Sympozia
Úhlavní nepřítel / El enemigo principal
Režie: Jorge Sanjinés
Bolívie
Tři ceny Sympozia
Stíny z druhého břehu / Zelal fil ganeb el achar
Režie: Chaleb Šát
Egypt
Bronzový náramek / Le bracelet de bronze
Režie: Tidiane Aw
Senegal
Sionistická agrese / Tadaššúl sidžúní
Režie: kolektiv Palestinské filmové unie, Hnutí pro osvobození Palestiny
Cena časopisu Otázky míru a socialismu
Deň, ktorý neumrie
Režie: Martin Ťapák
Československo
Ceny CIDALC
Zvuk motorů / Motoryn du
Režie: Bedrach Sumchú
Mongolsko
Bedrana / Bedrana
Režie: Süreyya Duru
Turecko
Cena československého výboru Svazů dramatických umělců
režisérovi a herci Emiliu Fernándezovi (Mexiko)
za celoživotní umělecké dílo
Cena Rudého práva
Máte slovo
Cena ústředního výboru Svazu československo-sovětského přátelství
Zpívající eskadra / V boj idut odni stariki
Režie: Leonid Bykov
Sovětský svaz
Cena federálního ústředního výboru Československého svazu protifašistických bojovníků
Nezvyklá svatba / Svadba
Režie: Radomir Šaranović
Jugoslávie
Hlavní porota
- A. M. Brousil, prezident poroty (Československo), filmový diplomat a pedagog
- Ali Abdel-Khalek (Egypt), režisér
- Ravža Doržpalam (Mongolsko), režisér
- Edmundo Ferreira de Almeida (Portugalsko), producent a scenárista
- Bogusław Lambach (Polsko), kameraman
- Eslinda Núñez (Kuba), herečka
- Stanislav Rostockij (Sovětský svaz), režisér
- Ernest Štric (Československo), filmový novinář a scenárista
- René Thévenet (Francie), producent
- Binka Željazkova (Bulharsko), režisérka