Historie 11. ročník

12. - 27. července 1958

Ceny

Velká cena – ex aequo
Tichý Don III. / Tichyj Don III
Režie: Sergej Gerasimov
Sovětský svaz

Nevlastní bratři / Ibo kjódai
Režie: Mijodži Ieki
Japonsko

Zvláštní cena poroty
Nebyla udělena

První hlavní cena
Akce Teutonský meč / Unternehmen Teutonenschwert
Režie: Annelie Thorndike a Andrew Thorndike
NDR

Druhá hlavní cena
Nebyla udělena

Třetí hlavní cena – ex aequo
Černý prapor
Režie: Vladimír Čech
Československo

Solný sloup / Sóbálvány
Režie: Zoltán Várkonyi
Maďarsko

Ceny za herecké výkony
Nargis
ve filmu Matka Indie / Bhárat Máta
Režie: Mahbúb
Indie

Maxim Štrauch
ve filmu Povídky o Leninovi / Rasskazy o Lenině
Režie: Sergej Jutkevič
Sovětský svaz

Cena za režii
Robert Siodmak
ve filmu Noc, ve které přišel ďábel / Nachts, wenn der Teufel kam
SRN

Cena za fotografii
Carlo Montuori
ve filmu Muž v krátkých kalhotách / L‘uomo dai calzoni corti
Režie: Glauco Pellegrini
Itálie

Cena za scénář
Nebyla udělena

Cena za hudbu
Nebyla udělena

Cena za architekturu
Nebyla udělena

Ceny mladých tvůrců
Gillo Pontecorvo
za režii filmu Velká modrá cesta / La grande strada azzurra
Itálie

Ta Čchi
za roli ve filmu Plameny na hranicích / Bianzai feng huo
Režie: Lin Nung
Čína

Wang Šao-tchang
za roli ve filmu Plameny na hranicích

Cena za dokumentární film
Alchymisté / Les alchimistes
Režie: Édouard Molinaro
Francie

Cena za populárně vědecký film
Za tajemstvím myšlení
Režie: Ludvík Toman
Československo

Cena za kreslený film
V jednom carství / V někotorom carstve…
Režie: Ivan Ivanov-Vano
Sovětský svaz

Zvláštní čestná uznání
Štyridsaťštyri
Režie: Paľo Bielik
Československo

Žití / Vivre
Režie: Carlos Vilardebo
Francie

Čestná uznání
Země našich otců / Arduná al-chadrá
Režie: Ahmed Dijá El-dín
Egypt

Drak / Cerf-volant du bout du monde
Režie: Roger Pigaut
Francie/Čína

Parlamentáři / Parlamentarier
Režie: Jiří Jahn
NDR

Cena FIPRESCI
Štyridsaťštyri

Hlavní porota

  • A. M. Brousil, předseda poroty (Československo), filmový diplomat a pedagog
  • Vladimír Bahna (Československo), režisér
  • Čang Wang (Čína), divadelní a filmový pracovník
  • Karl Gass (NDR), režisér populárně-vědeckých filmů
  • Nirmal Kumar Ghosh (Indie), filmový kritik a publicista
  • Václav Huňka (Československo), kameraman
  • Bengt Idestam-Almquist (Švédsko), filmový kritik a historik
  • Ivan Jerábek (Československo), filmový novinář
  • Grigorij Kozincev (Sovětský svaz), režisér
  • Kálmán Nádasdy (Maďarsko), režisér a pedagog
  • Jaroslav Novotný (Československo), dokumentarista
  • Françoise Rosay (Francie), herečka
  • Walli Eddine Sameh (Egypt), filmový architekt, režisér a pedagog
  • Jerzy Toeplitz (Polsko), filmový historik a kritik
  • Jiří Trnka (Československo), výtvarník a režisér animovaných filmů
  • Cesare Zavattini (Itálie), scenárista, filmový terotik a spisovatel
YouTube

Festival na síti: Instagram Youtube Twitter Facebook

© 2017 Film Servis Festival Karlovy Vary: festival@kviff.com +420 221 411 011 Všechny kontakty

HistorieHistorie GalerieGalerie
HistorieHistorie KontaktyKontakty
Archív filmůArchív filmů KVIFF TalksKVIFF Talks
Industry Days 2. - 5. červenceIndustry Days 2. - 5. července KontaktyKontakty
Akreditace PressAkreditace Press KontaktyKontakty
HistorieHistorie GalerieGalerie
HistorieHistorie Průvodce festivalemPrůvodce festivalem