Historie 19. ročník

5. - 18. července 1974

Ceny

Velká cena
Romance o zamilovaných / Romans o vljubljonnych
Režie: Andrej Michalkov-Končalovskij
Sovětský svaz

Cena Růže z Lidic
Válka a lidé / Sensó to ningen
Režie: Sacuo Jamamoto
Japonsko

Čtyři Hlavní ceny
Krátká dovolená / Una breve vacanza
Režie: Vittorio De Sica
Itálie

Strom bez kořenů / Drvo bez koren
Režie: Christo Christov
Bulharsko

Máte slovo / Ustedes tienen la palabra
Režie: Manuel Octavio Gómez
Kuba

Conrack / Conrack
Režie: Martin Ritt
USA

Cena za ženský herecký výkon
Marta Vančurová
ve filmu Milenci v roce jedna
Režie: Jaroslav Balík
Československo

Cena za mužský herecký výkon
Antonio Ferrandis
ve filmu A co tvůj bližní? / ¿…y el prójimo?
Režie: Ángel del Pozo
Španělsko

Zvláštní ceny poroty
Temná řeka / Ciemna rzeka
Režie: Sylwester Szyszko
Polsko

Útok na kebračo / Quebracho
Režie: Ricardo Wullicher
Argentina

Cena za nejlepší film Sympozia
Úhlavní nepřítel / El enemigo principal
Režie: Jorge Sanjinés
Bolívie

Tři ceny Sympozia
Stíny z druhého břehu / Zelal fil ganeb el achar
Režie: Chaleb Šát
Egypt

Bronzový náramek / Le bracelet de bronze
Režie: Tidiane Aw
Senegal

Sionistická agrese / Tadaššúl sidžúní
Režie: kolektiv Palestinské filmové unie, Hnutí pro osvobození Palestiny

Cena časopisu Otázky míru a socialismu
Deň, ktorý neumrie
Režie: Martin Ťapák
Československo

Ceny CIDALC
Zvuk motorů / Motoryn du
Režie: Bedrach Sumchú
Mongolsko

Bedrana / Bedrana
Režie: Süreyya Duru
Turecko

Cena československého výboru Svazů dramatických umělců
režisérovi a herci Emiliu Fernándezovi (Mexiko)
za celoživotní umělecké dílo

Cena Rudého práva
Máte slovo

Cena ústředního výboru Svazu československo-sovětského přátelství
Zpívající eskadra / V boj idut odni stariki
Režie: Leonid Bykov
Sovětský svaz

Cena federálního ústředního výboru Československého svazu protifašistických bojovníků
Nezvyklá svatba / Svadba
Režie: Radomir Šaranović
Jugoslávie

Hlavní porota

  • A. M. Brousil, prezident poroty (Československo), filmový diplomat a pedagog
  • Ali Abdel-Khalek (Egypt), režisér
  • Ravža Doržpalam (Mongolsko), režisér
  • Edmundo Ferreira de Almeida (Portugalsko), producent a scenárista
  • Bogusław Lambach (Polsko), kameraman
  • Eslinda Núñez (Kuba), herečka
  • Stanislav Rostockij (Sovětský svaz), režisér
  • Ernest Štric (Československo), filmový novinář a scenárista
  • René Thévenet (Francie), producent
  • Binka Željazkova (Bulharsko), režisérka
YouTube

Festival na síti: Instagram Youtube Twitter Facebook

© 2017 Film Servis Festival Karlovy Vary: festival@kviff.com +420 221 411 011 Všechny kontakty

HistorieHistorie GalerieGalerie
HistorieHistorie KontaktyKontakty
Archív filmůArchív filmů KVIFF TalksKVIFF Talks
Industry Days 2. - 5. červenceIndustry Days 2. - 5. července KontaktyKontakty
Akreditace PressAkreditace Press KontaktyKontakty
HistorieHistorie GalerieGalerie
HistorieHistorie Průvodce festivalemPrůvodce festivalem