Na východ od Západu
Sekce 37. ročníku
- Zvláštní uvedení
- Special Video Screenings
- Poklady evropských filmových archivů
- Pocta Vlastimilu Brodskému
- Nový brazilský dokument
- Na východ od Západu
- Maghreb
- Kim Ki-duk
- Johan van der Keuken
- Jiný pohled
- Jean-Marc Barr
- Horizonty - oceněné
- Horizonty
- Fórum nezávislých
- České filmy
- Dny kritiků Variety
- Mimo soutěž
- Soutěž dokumentárních filmů
- Soutěžní sekce
-
Bumerang
Boomerang /
Boomerang
Režie: Dragan Marinković
Jugoslávie, Kanada, 2001, 97 min
-
Dodatek
Supplement /
Suplement
Režie: Krzysztof Zanussi
Polsko, 2002, 101 min
-
Dopis do Ameriky
Letter to America /
Pismo do Amerika
Režie: Iglika Triffonova
Bulharsko, Nizozemsko, Maďarsko, 2001, 88 min
-
Duben
April /
Aprel´
Režie: Konstantin Murzenko
Rusko, 2001, 102 min
-
Dva řidiči
Two Drivers /
Jechali dva šofjora
Režie: Alexander Kott
Rusko, 2001, 78 min
-
Fortinbrasovy kroniky
Chronicles of Fortinbras /
Chroniki vid Fortinbrasa
Režie: Oksana Chepelyk
Ukrajina, 2001, 30 min
-
Hlučnější než bomby
Louder Than Bombs /
Glosniej od bomb
Režie: Przemyslaw Wojcieszek
Polsko, 2001, 92 min
-
Karu Süda - Medvědí srdce
Karu Süda - The Heart of the Bear /
Karu Süda
Režie: Arvo Iho
Estonsko, Česká republika, Německo, Rusko, 2001, 118 min
-
Klondajka
Klondike-a /
Klondajka
Režie: Vladimír Popov
Rusko, 2002, 26 min
-
Královna noci
Queen of the Night /
Kraljica noći
Režie: Branko Schmidt
Chorvatsko, 2001, 96 min
-
Memorabilia - sbírka pamětihodností
Memorabilia - A Collection of Memorable Things /
Memorabilia - sobranije pamjatnych veščej
Režie: Yekatyerina Kharlamova
Rusko, 2001, 96 min
-
Mé Rusko
My Russia /
Mein Russland
Režie: Barbara Gräftner
Rakousko, 2002, 91 min
-
Můj bratr Hedvábná cesta
My Brother Silk Road /
Altyn Kyrghol
Režie: Marat Sarulu
Kyrgyzstán, Kazachstán, 2001, 80 min
-
Osud jako krysa
Fate as a Rat /
Sadbata kato plach
Režie: Ivan Pavlov
Bulharsko, Severní Makedonie, 2001, 75 min
-
Pád nahoru
To Fall Up /
Upast´vverch
Režie: Sergei Ginsburg, Alexander Strizhenov
Rusko, 2002, 90 min
-
Pokušení
Temptations /
Kísértések
Režie: Zoltán Kamondi
Maďarsko, 2002, 88 min
-
Prach
Dust /
Dust
Režie: Michale Boganim
Francie, Velká Británie, Ukrajina, 2001, 29 min
-
Prokrustovo lože
Bed of Procrustes /
Patul lui Procrust
Režie: Viorica Mesina, Sergiu Prodan
Moldávie, USA, 2001, 118 min
-
Připoutaný
The Chained One /
Prikovannyj
Režie: Valery Rybarev
Rusko, 2002, 90 min
-
Sestry
Sisters /
Sjostry
Režie: Sergei Bodrov Jr.
Rusko, 2001, 85 min
-
Strážce hranice
Guardian of the Frontier /
Varuh meje
Režie: Maja Weiss
Slovinsko, Německo, 2001, 100 min
-
Tomen - barvy života
Tomen - Colours of Life /
Tomen - koljori žiťja
Režie: Maksym Surkov
Ukrajina, 2001, 20 min
-
Tváří k zemi
Face Down /
Arccal a földnek
Režie: Szabolcs Tolnai
Maďarsko, 2002, 82 min
-
Vůz přijel
The Machine is Here /
Mašina prišla
Režie: Sergei Potemkin
Rusko, 2001, 15 min
-
Zítra bude nebe
Heaven Comes Tomorrow /
Jutro bedzie niebo
Režie: Jaroslaw Marszewski
Polsko, 2001, 77 min