Jiný pohled
Sekce 43. ročníku
- Horizonty
- Jiný pohled
- Půlnoční filmy
- Hlavní soutěž
- Pocta Juraji Jakubiskovi
- Pocta Dušanu Hanákovi
- Zaostřeno na Nizozemsko
- Hlavní program - mimo soutěž
- Soutěž Na východ od Západu
- Pocta Arturo Ripsteinovi
- Pocta Nicolasi Roegovi
- Soutěž Fórum nezávislých
- Soutěž dokumentárních filmů
- Nový Hollywood II
- Otevřené oči
- České filmy 2007-2008
- Dokumentární filmy - mimo soutěž
- Fórum nezávislých - Pocta Lesi Blankovi
- Dny kritiků Variety: Evropa dnes!
- Pocta Ivanu Passerovi
- Na východ od Západu - mimo soutěž
- Nejlepší filmy Festivalu krátkých filmů Praha
- 2008: Hudební odysea
- Fresh Selection - pět filmových nadějí
-
Absurdistán
Absurdistan /
Absurdistan
Režie: Veit Helmer
Německo, 2007, 88 min
-
Amal
Amal /
Amal
Režie: Richie Mehta
Kanada, 2007, 101 min
-
Ať vejde ten pravý
Let the Right One in /
Låt den rätte komma in
Režie: Tomas Alfredson
Švédsko, 2008, 114 min
-
Berlin Lou Reeda
Lou Reed's Berlin /
Lou Reed's Berlin
Režie: Julian Schnabel
USA, 2007, 85 min
-
Buddha padl hanbou
Buddha Collapsed Out of Shame /
Buda az sharm foru rikht
Režie: Hana Makhmalbaf
Írán, Francie, 2007, 81 min
-
Cow-Boy
Cow-Boy /
Cow-Boy
Režie: Benoît Mariage
Belgie, Francie, 2007, 96 min
-
Děvčátko z černé země
With a Girl of Black Soil /
Geomen tangyi sonyeo oi
Režie: Jeon Soo-il
Jižní Korea, Francie, 2007, 90 min
-
Divoký býk
The Wild Bull /
Valu
Režie: Umesh Vinayak Kulkarni
Indie, 2008, 120 min
-
Chlapec A
Boy A /
Boy A
Režie: John Crowley
Velká Británie, 2007, 100 min
-
Chop Shop
Chop Shop /
Chop Shop
Režie: Ramin Bahrani
USA, 2007, 84 min
-
Jdi v pokoji, Džamile
Go With Peace Jamil /
Ma salama Jamil
Režie: Omar Shargawi
Dánsko, 2008, 87 min
-
Jedno oko rudé
One Eye Red /
Ett öga rött
Režie: Daniel Wallentin
Švédsko, 2007, 90 min
-
Kdo se bojí Kathy Ackerové?
Who's Afraid of Kathy Acker? /
Who's Afraid of Kathy Acker?
Režie: Barbara Caspar
Německo, Rakousko, 2008, 87 min
-
Láska a jiné zločiny
Love and Other Crimes /
Ljubav i drugi zločini
Režie: Stefan Arsenijević
Německo, Srbsko, Rakousko, Slovinsko, 2007, 105 min
-
Las Meninas
Las Meninas /
Las Meninas
Režie: Ihor Podolchak, Dean Karr
Ukrajina, 2008, 99 min
-
Mrtvá ruko, zaklepej
Dead Hand Knocking /
Mà morta truca a la porta
Režie: Ramón Costafreda
Španělsko, 2007, 85 min
-
Můj přítel z Fara
To Faro /
Mein Freund aus Faro
Režie: Nana Neul
Německo, 2008, 88 min
-
Můj Winnipeg
My Winnipeg /
My Winnipeg
Režie: Guy Maddin
Kanada, 2007, 97 min
-
Náprava
Correction /
Diorthosi
Režie: Thanos Anastopoulos
Řecko, 2007, 83 min
-
Návštěvnice
Days in Between /
Die Besucherin
Režie: Lola Randl
Německo, 2008, 104 min
-
Nejvzdálenější cesta
The Most Distant Course /
Zui yao yuan de ju li
Režie: Lin Jing-Jie
Tchaj-wan, 2007, 114 min
-
Neuvěřitelná pravda o královně Raquele
The Amazing Truth About Queen Raquela /
The Amazing Truth About Queen Raquela
Režie: Olaf de Fleur Johannesson
Island, USA, 2007, 85 min
-
Odplata
Revanche /
Revanche
Režie: Götz Spielmann
Rakousko, 2007, 121 min
-
Píseň o dobru
A Song of Good /
A Song of Good
Režie: Gregory King
Nový Zéland, 2007, 84 min
-
Pohlednice z Leningradu
Postcards from Leningrad /
Postales de Leningrado
Režie: Mariana Rondón
Venezuela, Peru, 2007, 90 min
-
Rudá osina
The Red Awn /
Hong se kang bai yln
Režie: Cai Shangjun
Čína, 2007, 101 min
-
Somers Town
Somers Town /
Somers Town
Režie: Shane Meadows
Velká Británie, 2008, 75 min
-
Střelec
Slingshot /
Tirador
Režie: Brillante Mendoza
Filipíny, 2007, 86 min
-
Svět je velký a záchrana kyne odevšad
The World Is Big and Salvation Lurks Around the Corner /
Svetat e goljam i spasenie debne otvsjakade
Režie: Stephan Komandarev
Bulharsko, Německo, Maďarsko, Slovinsko, 2008, 105 min
-
Vasermil
Vasermil /
Vasermil
Režie: Mushon Salmona
Izrael, 2007, 92 min
-
V Sylviině městě
In the City of Sylvia /
En la ciudad de Sylvia
Režie: José Luis Guerín
Španělsko, Francie, 2007, 84 min